Tulipán csoport -

Vigh Károlyné

Tulipán csoport – Montessori szemlélet

Nóri néni vagyok.
2022. szeptembere óta a “Tulipán” csoportos gyermekek egyik óvodapedagógusa. Az óvodai élet során fontos feladatomnak tartom, hogy a gyermekek biztonságos, nyugodt légkörben szerezzenek ismereteket az őket körül vevő világról. Emellett gyógypedagógusi végzettségem által célom, hogy a gyermekeknél felmerülő fejlettségi területek elmaradására egyénre szabott fejlesztéseket dolgozzak ki.

Szilvi néni vagyok.
Közel 30 éve dolgozom óvodapedagógusként, és ha újra kezdhetném, ma is ezt a hivatást választanám. Alapképzésben zeneóvoda vezetésére jogosító képzettséget szereztem. Pedagógus szakvizsgát pedig differenciáló fejlesztőpedagógiai ismeretekből.  Speciális területem a szenzomotoros fejlesztés.

Montessori szemléletű programunkon keresztül legfőbb célunk gyermekeink önállóságra nevelése. Kolleganőinkkel fontosnak tartjuk, hogy a ránk bízott kis lurkók minél több saját élményt szerezzenek; felfedezéseket tegyenek a körülöttünk lévő világról és naponta sikerélmennyel térjenek haza.