Cica csoport - Komplex esztétikai nevelés

Gellénné Deák Andrea

Kedves Szülők!

„A gyermek fejlődésére nézve,

legkisebb korától fogva döntő fontosságú,

hogy érezze nemcsak szeretik

hanem olyannak szeretik, amilyen.”

/Herman Alice/

A Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodájának „A” épületének földszintjén található a cica csoport. Fontosnak tartjuk a szülőkkel való szoros együttműködést, annak érdekében, hogy a gyermekük fejlődésével kapcsolatban minél pontosabb információt kapjanak. Szeretetteljes, bensőséges kapcsolat kialakítására törekszünk a gyerekekkel, mert úgy gondoljuk, a kialakult kölcsönös bizalom és szeretet biztonságos, kreatív és elfogadó légkört teremt. A gyermekek egyéni fejlődését szem előtt tartva differenciálásra, egyéni komplex fejlesztésre is figyelmet fordítunk. Célunk, hogy a gyerekek biztonságos légkörben, vidáman és játszva tanuljanak és fejlődjenek, és fogadják el egymást a cica csoportban.

Öltözőnkben a mozgásigény kielégítésére tini-kondi áll rendelkezésre, amelyet szabadon használhatnak a gyerekek. Ez nagymértékben elősegíti a mozgásos képességeik fejlődését és az egyéni mozgásigények kielégítését. Sokat tartózkodunk a szabad levegőn, szívesen visszük a gyerekeket kirándulni, szabadtéri programokra.

Nóri néni vagyok imádok játszani. Gyógytestnevelőként gondoskodom arról, hogy ép testben ép lélek lakozzon. Jó hangulatú játékos láb- és tartásjavító tornákat tartok a csoportban. Szeretek a gyerekekkel kirándulni, rajzolni, mesélni. Törekszem a világra nyitott, érdeklődő gyerekeket nevelni.

Kocsis-Katonka Antónia vagyok, szakvizsgázott(gyógytestnevelő) óvodapedagógus.  A cicások Ancsi néninek szólítanak. Több éves szakmai tapasztalatom alatt a gyermekek igényeit, egyéniségüket, érdekeit előtérbe helyezve végeztem munkámat, melyet hivatásomnak is tekintek. Családanyaként fontosnak tartom, hogy a rám bízott gyermekek sokoldalú, érdeklődő, vidám és kiegyensúlyozott felnőttekké váljanak.

Andi néni a dajka nénink, gondoskodik arról, hogy tiszta, rendezett körülmények között töltsük a minden napjainkat.
Mariann néni  pedagógiai asszisztensként része a csoportunk életének, rá mindig, mindenben számíthatunk. Nyugodt szívvel bízzuk rá a cicásokat!

Gyermekközpontú, modern környezetben várjuk a cica csoport apraját s nagyját!