Cica csoport - Komplex esztétikai nevelés

Gelléné
Gellénné Deák Andrea

Mozgás és tánc

Nóri néni vagyok imádok játszani. Gyógytestnevelőként gondoskodom arról, hogy ép testben ép lélek lakozzon. Jó hangulatú játékos láb- és tartásjavító tornákat tartok a csoportban. Szeretek a gyerekekkel kirándulni, rajzolni, mesélni. Törekszem a világra nyitott, érdeklődő gyerekeket nevelni.

De lépjünk be a cica csoportba is, ahol tükröződik a néphagyományok, a népi kultúra iránti tisztelet, a természetes anyagok és eszközök mindennapos használata, hiszen különleges módon találkozik nálunk a régmúlt és a jelen. Mindennapi tevékenységeinkben használjuk a mára szinte elfeledett korok eszközeit, pl. mángorló, mozsár, teknő… A játékos zenei képességfejlesztés nagy hangsúlyt kap mindkettőnk részéről úgy a népi dalos játékokkal, mint a ritmus és dallamjátszó hangszerekkel való megismerkedés során. Óvodásainkkal gyakran játszunk hangolt csengettyűkön. Előszobánkban a mozgásigény kielégítésére tini-kondi áll rendelkezésre, amelyet szabadon használhatnak a gyerekek. Ez nagymértékben elősegíti a mozgásos képességeik fejlődését, feszültségoldást. Sokat tartózkodunk a szabad levegőn, szívesen visszük a gyerekeket kirándulni, szabadtéri programokra. Az erdei óvoda lehetősége is nagyon népszerű a gyerekek körében. Fontosnak tartjuk még az ÖKO szemlélet korai megalapozását is, a „zöld gondolkodásmód” átadását a családok felé, illetve a napi kapcsolattartást annak érdekében, hogy a gyermekek fejlesztése egyénre szabott, fejlődésük pedig a legoptimálisabb lehessen.

Szeretettel várjuk az apróságokat csoportunkba!