Felelős Állattartás Napja

Május 6-a Felelős Állattartás Napja egy olyan jeles nap, amely felhívja az emberek figyelmét a felelős állattartás fontosságára. Ezen a napon minden a kutyák és a gyerekek körül forog az egyetemi kar gyakorló óvodájában. Az AURA Segítő Kutya Alapítvány, a lelkes óvópedagógusok és egyetemi hallgatók közreműködésével szervezett programok várják a legkisebbeket. 10 órai kezdettel, a kutya jelmezben felvonuló gyerekeknek valódi terápiás kutyák mutatják be tudásukat, együtt játszva és versenyezve az óvodásokkal. Az esemény fő attrakciója, a felelős állattartás hét próbája lesz, ahol az ovisok számára hét állomás jeleníti meg a felelős állattartás hét aranyszabályát. A szeretet, a táplálás, az ápolás, a pihenés, az egészség, a mozgás és a családtervezés állomásain végighaladó gyerekek játékos formában ismerkedhetnek meg az egyes területek fontosságával. A tudás megszerzésének bizonyságául pedig minden állomáson pecsétet kapnak a „felelős állattartó igazolványukba”.